balony z helem

Ada

Potrzebuję porady - chcę kupić butle z helem. Potrzebuję balonów napełnionych helem głównie do sesji roczkowych.
Widziałam na allegro sporo. Macie coś sprawdzonego? Jak długo utrzymuje się hel w balonach? Koleżanka mówiła że jeden dzień w zwykłych.. to prawda? krótko.
Kamila85
Kontakt:

Ja mam taką butlę. na 50 balonów. Mam już z pół roku bo rzadko używam. Rzeczywiście czasem jest tak że po jednej nocy balony są dalej napełnione powietrezm ale już nie latają... czasem w powietrzu wytrzymają ze dwa dni - to góra. Takie z folii mogą latać tydzień. Może to kwestia materiału/gumy z jakiej sa zrobione.
Jack Sprarrow
Kontakt:

Ciekawa sprawa. zamawiałem kiedyś balony z helem ale w sklepie z gadżetami imprezowymi. Ile kosztuje taka butla? Niedługo synek ma urodziny. Może bym coś takiego zamówił.
Marta

Też mam ten sam porblem. Mam butlę. i po 1 dniu balony już nie latają. dalej napompowane ale po prostu leżą. Jaki powód?
Karolek

Hel się przeterminował. tzn zdysocjował się ze ściankami od wewnątrz. stracił swoje właściwości ...
Matrix

W takich balonach nie ma czystego helu - tylko mieszanka z tlenem- taniej jest. Hel mógł uciec przez pory w balonie. Cząsteczki są tak małe, że przenikają przez gumę a powietrze tak już nie ucieknie bo cząsteczki są większe. No teraz masz balon z powietrzem. Dlatego też ztych balonów foliowych tak szybko nie ucieka. materiał jest szczelniejszy. Mam nadzieję że pomogłem :)
Marta pisze:
22 mar 2020 13:09
Też mam ten sam porblem. Mam butlę. i po 1 dniu balony już nie latają. dalej napompowane ale po prostu leżą. Jaki powód?
Kamila85
Kontakt:

Dzięki Matrix !!! to teraz wszytsko jasne. Na następne sesje postaram sie znależć dobrej jakości z grubszej gumy balony. Może dłużej polatają :)

Ostatnio przesunięty w górę 10 kwie 2020 11:15 przez: Anonymous.
ODPOWIEDZ
  • Informacje