Canon EF 100mm f/2.8L Macro IS USM

Jaro

Polecam ten obiektyw na sesje produktowe. Moim zdaniem chyba nic lepszego nie ma. 8-)
Konrad

Myślę, że aparat nie jest tu aż tak ważny. Zdecydowanie ważniejszą kwstia jest obiektyw. Minimum czego będziemy potrzebować to 17mm (dla pełnej klatki) bo nie wszędzie będzie na tyle dużo miejsca abyśmy mogli użyć 28mm czy 50mm. Wszystko zależy od fotografowanego wnętrza, najtrudniejsze są łazienki, które z reguły bywają małe i ciasne. Tam 16mm w wielu wypadkach to za mało. Osobiście używam obiektywu Tokina 16-28. Są jeszcze dedykowane fotografom wnętrz i architektury obiektywy specjalistyczne o enigmatycznej nazwie TS-E. Więcej o nich w dziale technicznym.
Statyw tez się przydaje.
Kanon

Nie będę podawał konkretnej marki, bo tu akurat ważne sa jednak pewne zasady. Ze względu na ogromną różnorodność aparatów i obiektywów na rynku podaję listę najważniejszych parametrów.
Do fotografowania wnętrz powinno się mieć:
- aparat z możliwością wymiany obiektywów
- ogniskowa obiektywu minimum 16 mm - im wyższa będzie ta wartość, tym trudniej będzie zaprezentować na jednej fotografii pomieszczenia o małej powierzchni
- możliwość regulacji przysłony, migawki, czułości i balansu bieli
- możliwość zapisu plików w formacie bez kompresji zwiększających możliwość późniejszej obróbki zdjęć bez utraty jakości.
:)
ODPOWIEDZ
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości